Skocz do zawartości

Pojazd 3d: Lamborghini Miura SV (1971)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie :)

Chciałbym zaprezentować autko nad którym siedziałem przez ostatnie hmm... 5 miesięcy :) Starałem się odwzorować je jak najdokładniej umiem i w jak największym detalu, na tyle na ile pozwalały mi zdobyte zdjęcia. Chciałem je zaprezentować w starej stylistyce studia i klimacie. Miałem w planach zrobić jeszcze aniamcję ale niestety z braku czasu muszę ją odłożyć na pózniej. Soft 3dsmax, vray, photoshop.

Mam nadzieję miłego oglądania :)

 

1fin.jpg

 

2fin.jpg

 

3fin.jpg

 

4fin.jpg

 

5fin.jpg

 

6fin.jpg

 

7fin.jpg

 

9fin.jpg

 

10fin.jpg

 

11fin.jpg

 

12fin.jpg

 

13fin.jpg

 

14fin.jpg

 

15fin.jpg

 

16fin.jpg

 

17fin.jpg

 

18fin.jpg

 

19fin.jpg

 

20fin.jpg

 

I na koniec dla zainteresowanych kilka ujęć w dużej rozdziałce:

 

http://img855.imageshack.us/img855/7274/4finy.jpg

http://img43.imageshack.us/img43/9022/5fin.jpg

http://img802.imageshack.us/img802/6535/10fin.jpg

http://img268.imageshack.us/img268/7040/16fin.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam ponownie :)

Chciałbym zaprezentować autko nad którym siedziałem przez ostatnie hmm... 5 miesięcy :) Starałem się odwzorować je jak najdokładniej umiem i w jak największym detalu, na tyle na ile pozwalały mi zdobyte zdjęcia. Chciałem je zaprezentować w starej stylistyce studia i klimacie. Miałem w planach zrobić jeszcze aniamcję ale niestety z braku czasu muszę ją odłożyć na pózniej. Soft 3dsmax, vray, photoshop.

Mam nadzieję miłego oglądania :)

 

1fin.jpg

 

2fin.jpg

 

3fin.jpg

 

4fin.jpg

 

5fin.jpg

 

6fin.jpg

 

7fin.jpg

 

9fin.jpg

 

10fin.jpg

 

11fin.jpg

 

12fin.jpg

 

13fin.jpg

 

14fin.jpg

 

15fin.jpg

 

16fin.jpg

 

17fin.jpg

 

18fin.jpg

 

19fin.jpg

 

20fin.jpg

 

I na koniec dla zainteresowanych kilka ujęć w dużej rozdziałce:

 

http://img855.imageshack.us/img855/7274/4finy.jpg

http://img43.imageshack.us/img43/9022/5fin.jpg

http://img802.imageshack.us/img802/6535/10fin.jpg

http://img268.imageshack.us/img268/7040/16fin.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model niszczy system :D Render silnika wymiata. Rendery autka mnie specjalnie nie przekonują ale są ja najbardziej technicznie ok. Ogólnie to gratulacje wytrwałości. Teraz na horyzoncie z tak dobrych modeli jest chyba tylko merc bergera :)

Dla mnie 5* przede wszystkim za model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model niszczy system :D Render silnika wymiata. Rendery autka mnie specjalnie nie przekonują ale są ja najbardziej technicznie ok. Ogólnie to gratulacje wytrwałości. Teraz na horyzoncie z tak dobrych modeli jest chyba tylko merc bergera :)

Dla mnie 5* przede wszystkim za model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zacznę od tego co mi się najbardziej podoba, a jest to kupa włożonej pracy w ten model, detale aż wyłażą z obrazków i z przyjemnością się na to patrzy, brawo. Rendery wnętrza i silnika miażdżą, świetne materiały i bardzo przyjemne ujęcia, ale z karoserią coś już moim zdaniem nie wyszło... Bardzo duże kontrasty, wykręcona na maxa saturacja, nienaturalne kolory i efekt trochę jak ze scanline'a :/ Fajnie by było, gdybyś popracował jeszcze nad tymi ujęciami bo według mnie zabijają cały potencjał modelu.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zacznę od tego co mi się najbardziej podoba, a jest to kupa włożonej pracy w ten model, detale aż wyłażą z obrazków i z przyjemnością się na to patrzy, brawo. Rendery wnętrza i silnika miażdżą, świetne materiały i bardzo przyjemne ujęcia, ale z karoserią coś już moim zdaniem nie wyszło... Bardzo duże kontrasty, wykręcona na maxa saturacja, nienaturalne kolory i efekt trochę jak ze scanline'a :/ Fajnie by było, gdybyś popracował jeszcze nad tymi ujęciami bo według mnie zabijają cały potencjał modelu.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że ogrom włożonej pracy niszczy ! Po prostu niszczy system !

Auto wymodelowane do najmniejszego szczegółu - to robi wrażenie.

Jednakowoż mam troszkę niedosyt. Spodziwałem się dużo więcej.

Zaczynając od niezgodności z tyłu samochodu. Wydaje sie jakby był o 30 cm za długi. Wystarczy spojrzeć na pewnie dobrze znane Ci zdjecie studyjne Miury z tyłu i od razu rzuca się w oczy, że albo światła za małe albo faktycznie za szeroki. (Stawiam na to pierwsze).

Co nastepne mi sie rzuca w oczy to rendery. I o ile nie wiem czy chodzi tu o same materiały czy może o set studia, ale jak wyżej wsponiano wygląda to conajmniej sztucznie. Postpro zbyt pojechane kontrastami, zbyt duża saturacja i wgl. nie rozumiem tych syfów/paprochów latających wokół samochodów. Takie rendery studyjne winny dawać raczej sterylne wręcz hiperrealistyczne efekty aniżeli jakiś brud w powietrzu. Mówiąc dalej o postpro , bardzo nie pasują mi te żółte poświaty w renderach wnętrza. Niedość, że barwa ich jest zbyt żółta i nienaturalna to jeszcze miejsca w jakich się pojawia jest zupełnie nietrafiona. (przykład 1 renderu wnetrza gdzie poswiata wychodzi z wnetrza auta).

Już nie czepiam się takich rzeczy jak refract lamp, który zamiast koloryzować na pomarańczowo robi to na zielono. (Efekt ustawiania tego samego koloru w diffuse i w refract daje taki efekt , pasowałoby to załatwić fog colorem, a nie kolorem samego refractu).

Osobiście odczuwam mega nie dosyt po tych renderach i po tym co pokazywałeś w WiP'ie. Myślałem że poprawisz niezgodności co do oryginału, a tu niestety.

Jednak patrząc na rendery silnika nie moge się napatrzyć. Nie wiem czy silnik rendziłeś innym sposobem, czy sie przyłożyłeś bardziej czy co, ale silnik niszczy. I jeżeli byłby to wątek "Silnik Miury SV" miałbyś 5 gwiazdek bite. Jednak jako, że wstawiłeś to całościowo daje 4. Model karoserii mogłeś bardziej dopieścić, a nad renderami spędzić nieco więcej (Zwłascza, że zauważam że pierwszy render to ten sam co z WiP'a) - mogłeś troche więcej nad nim popracować , bo model jest wart tego!

Nic więcej nie napisze bo to co myślałem napisałem ;) Szkoda trochę, że nie posiedziałeś nad nim dłużej.

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że ogrom włożonej pracy niszczy ! Po prostu niszczy system !

Auto wymodelowane do najmniejszego szczegółu - to robi wrażenie.

Jednakowoż mam troszkę niedosyt. Spodziwałem się dużo więcej.

Zaczynając od niezgodności z tyłu samochodu. Wydaje sie jakby był o 30 cm za długi. Wystarczy spojrzeć na pewnie dobrze znane Ci zdjecie studyjne Miury z tyłu i od razu rzuca się w oczy, że albo światła za małe albo faktycznie za szeroki. (Stawiam na to pierwsze).

Co nastepne mi sie rzuca w oczy to rendery. I o ile nie wiem czy chodzi tu o same materiały czy może o set studia, ale jak wyżej wsponiano wygląda to conajmniej sztucznie. Postpro zbyt pojechane kontrastami, zbyt duża saturacja i wgl. nie rozumiem tych syfów/paprochów latających wokół samochodów. Takie rendery studyjne winny dawać raczej sterylne wręcz hiperrealistyczne efekty aniżeli jakiś brud w powietrzu. Mówiąc dalej o postpro , bardzo nie pasują mi te żółte poświaty w renderach wnętrza. Niedość, że barwa ich jest zbyt żółta i nienaturalna to jeszcze miejsca w jakich się pojawia jest zupełnie nietrafiona. (przykład 1 renderu wnetrza gdzie poswiata wychodzi z wnetrza auta).

Już nie czepiam się takich rzeczy jak refract lamp, który zamiast koloryzować na pomarańczowo robi to na zielono. (Efekt ustawiania tego samego koloru w diffuse i w refract daje taki efekt , pasowałoby to załatwić fog colorem, a nie kolorem samego refractu).

Osobiście odczuwam mega nie dosyt po tych renderach i po tym co pokazywałeś w WiP'ie. Myślałem że poprawisz niezgodności co do oryginału, a tu niestety.

Jednak patrząc na rendery silnika nie moge się napatrzyć. Nie wiem czy silnik rendziłeś innym sposobem, czy sie przyłożyłeś bardziej czy co, ale silnik niszczy. I jeżeli byłby to wątek "Silnik Miury SV" miałbyś 5 gwiazdek bite. Jednak jako, że wstawiłeś to całościowo daje 4. Model karoserii mogłeś bardziej dopieścić, a nad renderami spędzić nieco więcej (Zwłascza, że zauważam że pierwszy render to ten sam co z WiP'a) - mogłeś troche więcej nad nim popracować , bo model jest wart tego!

Nic więcej nie napisze bo to co myślałem napisałem ;) Szkoda trochę, że nie posiedziałeś nad nim dłużej.

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za komentarze. Szczeże powiem jestem zaskoczony że rendery w studio według was wypadły słabo w porownaniu do silnika. Ja mam zupelnie odwrotne zdanie:p balem sie ze pojedziecie mnie za ten wlasnie silnik, swiatlo do niego bylo ustawiane na szybko.. poprostu 3 plany swietlne i juz a kamera to calkiem przypadkowa aby bylo widac go lekko od boku, te rendery naj mniej mi sie podobaja:P Natomiast rendery w studio, nad kazdym z osobna siedzialem sporo czasu zeby ustawic dobra kamere potem do kazdego inne oswietlenie zrobic. Co do studio wzorowałem sie na tym zdjęciu http://www.ausmotive.com/images/Lamborghini-Miura-01.jpg nie chcialem w 100% tego samego ale bardzo zblizone. moze faktycznie ciut za mocno kontrasty wyciagniete ale jak przygladalem sie zdjeciom ze starych sesji aut to wlasnie takie byly mocno kolorowe i mocno wykontrastowane. Dobrze ze chociaz ten silnik ratuje sytuacje hehe :)

 

aaa YetoKnight prosze renderki silnika w duzej rozdzialce:

 

http://img191.imageshack.us/img191/3807/14fin.jpg

http://img35.imageshack.us/img35/5144/15fin.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za komentarze. Szczeże powiem jestem zaskoczony że rendery w studio według was wypadły słabo w porownaniu do silnika. Ja mam zupelnie odwrotne zdanie:p balem sie ze pojedziecie mnie za ten wlasnie silnik, swiatlo do niego bylo ustawiane na szybko.. poprostu 3 plany swietlne i juz a kamera to calkiem przypadkowa aby bylo widac go lekko od boku, te rendery naj mniej mi sie podobaja:P Natomiast rendery w studio, nad kazdym z osobna siedzialem sporo czasu zeby ustawic dobra kamere potem do kazdego inne oswietlenie zrobic. Co do studio wzorowałem sie na tym zdjęciu http://www.ausmotive.com/images/Lamborghini-Miura-01.jpg nie chcialem w 100% tego samego ale bardzo zblizone. moze faktycznie ciut za mocno kontrasty wyciagniete ale jak przygladalem sie zdjeciom ze starych sesji aut to wlasnie takie byly mocno kolorowe i mocno wykontrastowane. Dobrze ze chociaz ten silnik ratuje sytuacje hehe :)

 

aaa YetoKnight prosze renderki silnika w duzej rozdzialce:

 

http://img191.imageshack.us/img191/3807/14fin.jpg

http://img35.imageshack.us/img35/5144/15fin.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mimo ze tematyka mnie kompletnie nie rusza. To trzeba przyznac, ze bardzo fajnie Ci to wszystko wyszlo. Ogrom pracy i genialny efekt na koniec. Bardzo fajnie to widac, na tych duzych renderach, gdzie rozdzialka jest na tyle duza, ze nic nie moglo sie ukryc. Ja okiem fachowca, niemal ze mechanika nie zauwazylem nic: ], super 5stars: ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mimo ze tematyka mnie kompletnie nie rusza. To trzeba przyznac, ze bardzo fajnie Ci to wszystko wyszlo. Ogrom pracy i genialny efekt na koniec. Bardzo fajnie to widac, na tych duzych renderach, gdzie rozdzialka jest na tyle duza, ze nic nie moglo sie ukryc. Ja okiem fachowca, niemal ze mechanika nie zauwazylem nic: ], super 5stars: ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej nie podoba mi się ujęcie z przodu. Wina jednak ponosi wyglądu auta i tych paskudnych czarnych obwolut w których mało co się dzieje. Jeszcze na oponie nie wygięty napis pirelli denerwuje. Render Silnika najfajniejszy bo najwięcej się dzieje :). Ogólnie bardzo ładniej. Pewnie srebrne by się ładniej prezentowało.

***** ode mnie pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, ze mozna cos napisac bo po opadzie szczeki wprawialem na nowo zeby i zle mi sie mowi ;P

Naprawde super projekt, bo.. konkretna fura i konkretnie wymodelowana i materialy miazdza - tzn. wziales pod uwage sposob wykonczenia w tamtych czasach. widzialem na zywa ten samochod i po podniesieniu tylnej klapy widzialem zacieki na ramie. Pytalem czy to aby napewno oryginal - odpowiedz brzmiala TAK.

Detal twojej pracy powala - pewnie bardziej komputer co to renderowal, ale mnie tez ;P

Nie ma co za duzo pisac. Po prostu super tip top fajnie :) rendery tez ok - widze, ze starales sie uchwycic studio ze starych fotek tego auta co do mnie przemawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dziekuje za mile slowa, bardzo mi miło ze sie podoba :) KoMic uff to dobrze ze nie widzisz bledow, pamietam jak przy Komniku dostalem zjebki za proporcje srob itd. Sebazx6r co do napisu na oponie to taki własnie byl. ..:: WIKTOR ::.. tez na poczatku zupelnie inaczej malowalem rame i inne elementy, ale po dokladnym przyjzeniu sie zdjeciom tak to wlasnie wygladalo. Fajnie ze widzisz nawiazanie do starych sesji zdjeciowych, o to chodzilo :) Tamyl91 raczej juz nie bedzie nowych renderów... musze troche od niego odpoczac a moze cos sie samo nasunie a wtedy zrobie :) NV dzieki za propozycje, tez na poczatku kombinowalem z szumem ale kiedys tak naprwade duzo go nie bylo a i kolory byly mocno nasycone na tych zdjeciach. Twoja postpro fakt jest klimatyczne i fajne ale no nie pasuje do reszty zdjec ktore zgromadzilem jako przyklady. Wiem ze wiekszosci sie nie widza renderki studia ale bede sie przy nich upieral bo taki efekt wlasnie chcialem osiagnac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podpisze sie pod tym co pisze..::WIKTOR::... Mnie osobiście podobają się rendery w studio, nawiązują do klimatu samochodu robionego przez kilku gości bez super sprzętu, maja w sobie coś co mi sie podoba:) Czuć klimat analogowych aparatów i zapach świeżo wywołanych zdjęć. Gratuluje świetnego modelu.

 

PS.

Pytanie czemu praca jeszcze nie trafiła na front'a?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gonnog wysłałem hehe ale jeszcze nie odpisali chyba przygotowuja umowe dla mnie czy cos... :P

@Sebazx6r dzieki za pomoc :) Przzymierzam sie tez do zrobienia jakiejs animacji z postepami prac bo mam ponad 100 probnych renderow i screenow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności