Skocz do zawartości

Scena 3D: "un-bloody-titled"


Damian

Rekomendowane odpowiedzi

tytol - brak danych?

 

przesłanie - zawsze mozna dopisać...

 

geneza - spodobał mi się robot na fotce z fabryki, a na hdd, miałem babę naciągnietą na toster, za pomocą stalowych linek... tak doszlo do fuzji :)

 

czas pracy - z tydzien... wieczorkami.

 

czas renderingu - 1:23.. na dual athlon 19+ MP / 1Gb ram /radeon 9700pro

 

a tak pozatym to, robione maxem nakrapianym zburshem. render Vrayem

w całej scenie są tylko dwie bitmapy, tło i skora na facjacie. reszta to proceduralki ew. gołe bliny/m.layery.

 

hires:

facewrap1024.jpg

.............................

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

lowres:

facewrap800.jpg

...................................

 

i making:

wire800.jpg

........................

nie kroiłem ryjów z posera..

wire900.jpg

.............

to na tyle..

test00.jpg

...............

test01.jpg

...........

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 46
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

kurde balans bylem przekonany ze to z photoshopa jakiegos (tylko czy to dobrze czy zle?) ... ogolnie mi sie podoba... przypomina mi sie scena z takiego starego filmu co sie bodajze zwal toxic avenger w ktorym dziewczyna glownego bohatera (slepa jakby co) podniecala sie ze jest dla niej nadzieja bo naukowcy opracowali metode leczenia slepoty laserem i testowali ja na nietoperzach...az 15% przezylo... no w kazdym razie ladne :)... tylko tlo mi jakos nie podchodzi... taka kratka jakas nijaka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojej to ja chyba sie naraze :(....praca jest naprawde ponadprzecietna ale czegos w niej brakuje chyba zgodze sie z Batou ze to wina kadru Takie proporcje sprawiaja ze wzrok wedruje od lewej do prawej zatrzymujac sie na pojedynczych szczegolach ( zreszta REWELACYJNYCH i slicznie wykonanych ) ale kiedy sie spojrzy na calosc z kilku metrow...ma sie wrazenie pewnego chaosu widac szcegół ale brak jest ogółu...nie wiem jak to dokladniej wyjasnic...Tak czy inaczej jest to jedna z lepszych prac jakie pojawily sie na forum osatmimi czasy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie meczy tło...niby super nowoczesna fabryka a maja krzywo blache na scianie powieszona : ) a tak serio to drazni minimalne przekrecenie tego tła w układzie horyzontalnym. no i troche pusto.

mimo wszystko ....

bardzo ładna praca

mi to przypomnialo Metropolis ale nie to z 1927 roku : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

praca jako calosc jest ciekawa ale dlamnie malo czytelan troszeczke jaby zabardzo rozmyta ,kolorstycznie ( jak dla mnie odpada)....pomysl jak powiedzilem ciekawy ..pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swietny pomysl. ciekawe modele. szkda tylko ze w finalnym rendrerze nie widac tych detali ktore pokazujesz na screenach. moze jakby kompozycja calosci nie byla tak zupelnie en face byloby ciekawiej. razi tez kadr, dalbym wiecej po bokach bo teraz ucinasz na bardzo ciekawych elementach. a jesli juz enface to moze tlo lepiej wygladaloby z zupelnie poziomymi i pionowymi podzialami bez perspektywy.

bardzo fajne. duzo fajniejsze od stateczku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpatrywałem się przez dłuższą chwilę... i w tej pracy OKROPNIE boli brak drugiego planu... robi się taka pusta dziura i niestety na dużą niekożyść dla pracy... bo pomimo ciekawego światła, pomysłu, wykonania, kompozycja przez to dostaje po dupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpatrywałem się przez dłuższą chwilę... i w tej pracy OKROPNIE boli brak drugiego planu... robi się taka pusta dziura i niestety na dużą niekożyść dla pracy... bo pomimo ciekawego światła, pomysłu, wykonania, kompozycja przez to dostaje po dupie.

 

wlasnie tak, Kris to ladnie ujal:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeee tam, bo to taka pracka na szybko... ale co do tła to się nie zgodzę, tzn, nijakie jest, ale wlasnie tak je sobie obmyslilem, i mi sie podoba, a pustka jest zamierzona, i poskreslona dofem:) ale podejzewalem ze sie to nie spodoba :) mam zapewne kiepski gust:) co do kadru to mi sie on tez podoba:::):P to taka pracka komiks, przypatruje sie czlowiek szczegolikom, nie odchodząc za daleko ;) a ten robocik mnie rajcuje:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może powiem tak: najciekawszy render w tym wątku to ten: http://www.avantgarde.lo.pl/facewrap/test00.jpg

Obraz finalny jest jakiś taki płytki bez podziału na plany mimo prób ratowania głębią ostrości. Brak bitmap - no cóż to widać :\ I nie rozumiem po co wchodzisz w takie kakaowe brązy (kable i te druty) - nieporozumienie. A to krzywe tło to już przegięcie na całej linii. Coś Ty zrobił!!!

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damian, konkretnie:

 

Pomysł --> bardzo ciekawy, az mnie oko boli jak jej tam świecą(?) :) rowniez skojarzylo mi sie z Bjork, choc ta praca ma inny klimat;

 

Modelling --> bez zarzutu, choc ten polycount twarzy rozwaliłby na łopatki niejednego kompa, ramie robota bardzo bardzo fajne

 

Renderig --> ojej, zgubiłeś detale nad którymi tyle pracowałeś! wyostrz kadr, spróbuj zmniejszyć ten blur, moze zmień focus;

 

Jesli nie chcesz, by była widoczna "dziura w środku", spróbuj pokombinować z tłem.. można też zmienić (przybliżyć) ramię i twarz, tak by oko płynnie przeskakiwało z jednego fragmentu na drugi (vhoć raczej wziąłbym się za tło)

 

Gratuluję pracki!

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi trochę brakuje logiki w tej pracy...bo np...po co są te rury biegnące do czaszki której prawie nie ma...Oczywiście nie mówię że praca jest do bani bo jest boska...tylko trochę to wszystko kupy się nie trzyma IMHO oczywiście. Trochę mi to przypomina I Robot...ale tylko trochę ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolnie bardzo mi sie podoba, klimatycznie kojarzy mi sie z klipem bjork... troche mnie razi to, ze wszystko sie zlewa- pierwszy plan z tlem. niby dobrze, ze wszystko jest takie stonowane, ale pierwszy plan mimo wszystko powinien sie bardziej wybijac.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee poco ma byc bardziej skaplikowany? bez sensu... toc to kawałek gumy naciągnięty na aluminiową ramę, nie ma oczu ani ust, nawet uszu, prawe oko własnie powstaje, albo raczej miejsce w powłoce na takowy narząd :) o to chodziło i tak miało być.. robiłem wszystko by było to zauwazalne.. i działa:D

 

ps. grobe przewody doprowadzają CO2 i odsysają powietrze z zanieczyszczeniami powstałymi w skotek spalania sie poliuretanu cietego przez promień lasera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... co by tu jeszcze powiedzieć?? no więc ogólnie praca jest świetna: doskonały modeling, teksturki pierwsza klasa, pomysł i wykonanie tez) ale tak jak Batou: kadr jest do kitu... spróbuj postawić kamerkę na ramieniu robota, tak aby tarz znalazła się w centrum kadru... wtedy skoncentrujemy się na twarzy a nie na tle czy samym światle laserka.

ogólnie:

baaardzo mi sie pracka podoba i czad,

gratulacje i niskie pokłony dla MCG czyli "Master of the ComputerGraphics" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem, ile trwa twój "wieczorek". Sam jestem jeszcze bardzo zielony, uczę się maxa od ok. 3 tygodni, toteż twoja praca robi na mnie piorunujące wrażenie, zwłaszcza biorąc pod uwagę czas, jaki na to poświęciłeś. Gratulacje! Co do krytycznych uwag, to powstrzymam się z nimi, dopóki nie osiągnę poziomu choć trochę zbliżonego do Twojego, zgodnie z definicją krytyka: "Krytyk to ktoś, kto twierdzi, że coś jest zrobione źle, bo on by to zrobił lepiej, gdyby umiał." Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności