Skocz do zawartości

Instalacja Bonus Tools


dirty

Rekomendowane odpowiedzi

w zwiazku z tym, ze instalowanie Bonus Tools jest dosc pokrecone i upierdliwe oraz doszly mnie sluchy, ze sprawia niektorym spore problemy, napisze co i jak zrobic, zeby odpalic ten bonusik.

 

Sposob instalowania dotyczy Bonus Tools 5, 5.01, 6, 6.01. wczesniejsze Bonus Games (do mayki 4.5 i nizej) instalowalo sie (podobno) troche inaczej, ale nigdy sam nie mialem okazji sie z nimi bawic, wiec nie wiem jak sie to robilo...

 

Do rzeczy:

 

1. rozpakujcie plik z BT do folderu C:\Documents and Settings\user_name\My Documents\maya\6.0

 

2. uzywajac dowolnego text edytora otworzcie plik BonusTools6.0 znajdujacy sie w katalogu: moje dokumenty/maya/6.0/modules;

zakladajac, ze macie poinstalowane windy, skasujcie dwa slashe (a moze backslashe? nigdy nie wiem ktory jest ktory) '//' sprzed ciagu: + bonusTools6.0 6.0 C:\Documents and Settings\user_name\My Documents\maya\6.0\bonusTools6.0;

jesli macie linuchy to jw. ale pod ciagiem: // sample linux/irix path

 

nie zapomnijcie rowniez zmienic w tym pliku 'user_name' na waszego logina w windzie oraz 'My Documents' na 'Moje dokumenty.'

 

3. teraz skopiujcie plik userSetup.mel (znajduje sie w /bonustools6.0/scripts)do katalogu moje dokumenty/maya/6.0/scripts. jesli juz macie taki plik to skopiujcie tylko jego zawartosc.

 

4. zrestartujcie/uruchomcie mayke.

 

5. w plug-in edytorze mozecie teraz rowniez ustawic te plugi, ktore maja sie ladowac automatycznie

 

that's it.

 

dobra, to tyle na razie. pzdr.

 

edit: w poscie pisalem, ze nie laduje sie mi automatycznie BT do menu. musialem miec skrot na shelfie (bonusToolsMenu), ktory odpalal bonusa do main menu. juz po problemie. doktorek naprowadzil mnie na dobry tor, niepotrzebnie modyfikowalem usersetup.mel (Bog wie czemu...). zamiast go modyfikowac wystarczy przekopiowac jego zawartosc.

ok, niech sluzy potomnym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności