× nie × nie:  0
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: House Forest Retreat - Uhlik Architekti

Member
    Awatar Neb
    Podziękowania

Domyślnie House Forest Retreat - Uhlik Architekti

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Witam!

Chciałbym przedstawić mój ostatni projekt. Tak jak zazwyczaj wybrałem bardzo prostą architekturę. Jest to projekt czeskiej pracowni Uhlik Architekci. Całość została opracowana w 3D, z wyjątkiem postaci faceta siedzącego przed domem. Projekt domu powstał na życzenie klienta, który wypoczywa w tym rejonie od dzieciństwa. Bazując na doświadczeniach z poprzednich realizacji, tym razem zamierzałem zrealizować kawałek lasu i dokładnie zaaranżować leśny teren. Interesowało mnie również opracowanie różnych wariantów oświetlenia. Pierwszy raz również zrealizowałem padający deszcz za pomocą motion blur w 3d. Zapraszam do komentowania i dziękuję za odwiedziny !

Soft: Cinema 4D R15 prime, Maxwell 3.1. Więcej w zamieszczonym wideo.

Pozdrawiam
    Neb

Załączone obrazki Załączone obrazki  

Member

Podziękowania

Domyślnie

Dzięki za making of ... fajnie podpatrzeć.
    Sporo pracy w to włożyłeś, jest sporo roślinnego detalu który jednak ginie na renderach.
    Osobiście nie podoba mi się tonacja tych renderów, nie wiem czy to czysty render czy postpro ale wszystko jest mdłe brak kontrastu, przez to nie widać też dobrze tych wszystkich roślinek, podejrzewam, że kompresja jpg też zrobiła swoje.

Member
    Awatar Sebazx6r
    Podziękowania

Domyślnie

Bardzo klimatyczne :).

old keraj37

Podziękowania

Domyślnie

No jest klimat i detal i wsio co trzeba. Tylko ta ostania moda na... domki w lasach... Sorry ale jest ogromny przesyt tego rodzaju bardzo oderwanych od rzeczywistosci renderow.

Member

Podziękowania

Domyślnie

Przesyt na domki jest.. ale CÓŻ ZA DETAL! Gratulacje.

Member
    Awatar Neb
    Podziękowania

Domyślnie

Dziękuję za pierwsze komentarze, doceniam je wszystkie! Krótko na temat. wizki nie mają kontrastu, ponieważ ich zaplanowany klimat to, zwłaszcza dla głównego ujęcia, coś jak zdjęcie wykonane pod światło. Bloom i kontrastu nie ma. Może być oczywiście, ale nie takie było zamierzenie. Wiem, że nie wszystkim się to spodoba. Detal w tego typu realizacjach na monitorze nie może być w pełni oddany - dobry przykład kolejny: ostatnia praca Marka Denko. Może w 4K. Na wydruku i owszem. Trzeba z tym żyć :) Co do mody na domki, to chyba coś przeoczyłem :) Projekt zacząłem we wrześniu zeszłego roku i realizowałem z długimi przerwami. Wiadomo, prace dla siebie, robi się po tych komercyjnych, a w ostatnim czasie jest co robić. Planując kolejny projekt, realizuję to co mnie interesuje. W ostatnim czasie powstały naprawdę dobre modele zieleni ( Evermotion, VizPark ) i to było dla mnie motywacją do tej realizacji. Dzięki jeszcze raz za odwiedziny!

Member
    Awatar Pawelkos
    Podziękowania

Domyślnie

Jak dla mnie rewelacja! I wlasnie to swiatlo, ten feeling mi sie tu podoba. Czuc cieplo z obrazka, i atmosfere lasu. BTW od zawsze siedzisz na Cinemie czy w jakims momencie nastapila przesiadka z innego softu. Bardzo podoba mi sie responsywnosc viewportu przy gestych siatkach.

Member
    Awatar Neb
    Podziękowania

Domyślnie

Pawelkos - cieszy mnie niezmiernie, że tak odczytujesz klimat tej pracy, ponieważ tak właśnie chciałem uchwycić ten widok lasu. Wcześniej pracowałem w Lightwave, teraz Modo i Cinema. Stabilność Cinemy jest jej dużym atutem. Zwłaszcza przy dużych scenach.

THE EIGHT PASSENGER NOSTROMO
    Awatar 2013
    Podziękowania

Domyślnie

Świetna praca, oryginalna postprodukcja (trochę jak obraz) widać, że bardzo dbasz o detal!

Member

Podziękowania

Domyślnie

Świetna praca, bardzo fajne ujęcie nocne z włączonym reflektorem. Masz może większą wersję do pokazania? :)

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów