× nie × nie:  0
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: Wiz: Geology Museum - LeeMundwiler Architects

Member
    Awatar Neb
    Podziękowania

Domyślnie Wiz: Geology Museum - LeeMundwiler Architects

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Witam

Dzisiaj chciałbym przedstawić nową pracę, którą wykonałem na potrzeby warsztatów, jakie będę miał przyjemność poprowadzić na rozpoczynającej się niebawem konferencji d2 w Wiedniu z ramienia Next Limit. Konferencja odbędzie się w dniach 19-20 września, a temat główny to ogólnie wizualizacje architektury. Może ktoś z forum się wybiera ? Jeśli tak, niech mnie tam odszuka, będzie razniej :)

http://vienna.d2conferences.com/

Całość pracy wykonałem w Modo 901, a renderowałem w Maxwell 3.2 również pod Modo. Postpro Adobe CC i Lightroom.
    Dziękuję za odwiedziny!

Pozdrawiam
    Neb

Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć) Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć) Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ico150.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	26.8 KB
ID:	99929  

Member

Podziękowania

Domyślnie

Technicznie genialnie, może mi się wydaje ale czy odbicie w wodzie nie powinno byc zawsze węższe? Poza tym to pierwsze okno zbiera całą uwagę od korytarza, pytanie czy taki miał być efekt?
    Nigdy nie ogarniałem czemu taki styl jest popularny w archviz, ni to funkcjonalne, puste takie czy się podoba to już kwestia gustu ale to taka trochę sztuka dla sztuki, to tak w ramach luźnej dygresjii :P

Member

Podziękowania

Domyślnie

Ładny obraz !!!

Member
    Awatar Neb
    Podziękowania

Domyślnie

Dziękuję za komentarze! Micaki - odbicie jest w połyskującej podłodze, niekoniecznie w wodzie. Luźne dygresje mile widziane, niemniej jednak nie podejmę tematu, wybacz.

old keraj37

Podziękowania

Domyślnie

Wspaniale dzielo - kompozycja i artystycznie. Technicznie mysle ze nie trzeba "az" maxwella do takiego renderu, chociaz wiadomo, ustawiania swiatla trwaly pewnie 2-3 minuty.

Neb: jak widze znasz chyba wszystkie unbiasy na rynku - ktory Ci najbardziej odpowiada i dlaczego?

Member
    Awatar Neb
    Podziękowania

Domyślnie

Dziękuję bolitic! Czy "aż Maxwell" czy nie kwestia złożona. Bardzo ciężko mi ( jeśli nie muszę ) wychodzić z Maxwella i rezygnować z jego ustawień światła i materiałów. Ponadto ostatnio używam maxwella przygotowując bardziej projekty pod postpro. Tutaj wyliczyłem czysty render + render z silnym scatteringiem i zmiksowałem za pomocą kanału Z w postpro.
    Nie znam wszystkich unbiasów na rynku a jedynie Fryrender/Arion i Maxwell. W tej chwili odpowiada mi Maxwell ponieważ dosyć ściśle współpracuję z Next Limit :) Mają świetny support i szybko wypuszczają pluginy do softu 3d. Zawsze podobały mi się rendery z Indigo, również obserwuję newsy dotyczące Corony. Grunt że jest w czym wybierać. Osobiście uważam, że finalnie, niezależnie od softu, równie ważny jest osobisty workflow jaki każdy musi sobie sam wypracować. Czasem jest on nawet wazniejszy dla finalnego efektu.

old keraj37

Podziękowania

Domyślnie

Pelna zgoda co do preferencji uzytkownika i narzedzi. Mi osobiscie tez maxwell bardzo odpowiada, moze nie dlatego ze wspolpracuje z tworcami ale bardzo sobie cenie, ze na setup sceny potrzebowalem zwykle okolo 5 razy mniej czasu niz w innych silnikach w ktorych pracowalem. Oczywiscie masterem nie jestem jak Ty (sorry za slodzenie ale to fakt) i jeszcze do konca nie rozgryzlem jak tworzyc dobre materialy. U mnie przewaznie konczy sie na 2-3 warstwy - jedna "diffuse" a reszta to odbicia.

Tak czy siak ta praca jest genialna i nie wiem czemu tu tak maly ruch. To okno po lewej - najwieksze -super sie komponuje i akcentuje obraz. Dobra robota!

Member
    Awatar Neb
    Podziękowania

Domyślnie

Dziękuję jeszcze raz :) Co do materiałów Maxwella to większość należy zamykać w dwóch warstwach. Przy bardziej skomplikowanych tak jak, faktycznie 3. Polecam funkcję coating, która wynosi niektóre shadery na inny poziom. Bardzo dobry opis jak używać tej funkcji jest tutaj:

http://blog.maxwellrender.com/tips/pushing-the-limits-of-realism-of-materials/

Poniżej mój mały test tej funkcji z Maxwell forum:

old keraj37

Podziękowania

Domyślnie

Dzieki za tipa - sprobuje wiec z tym coating. Jednak na tych probnych renderach trudno dla mnie dostrzec wieksze roznice, moze ze wzgledu na mala rozdzielczosc. Jednak po dluzczym wpatrywaniu, test po lewej najmniej przekonywojacy. W sumie to mnie zaskoczyles ze 2 warstwy starczaja w wiekszosci wypadkow - zawsze sadzilem ze mastery maxwella mieszaja je na potege (5-6?). Ale dobrze wiedziec. Dzieki.

Member
    Awatar Neb
    Podziękowania

Domyślnie

Coating widać jako lekko siną poświatę na ścianie i na kurtce. 4 warstwy to ma chyba materiał lakieru samochodowego co jest w sumie zgodne z rzeczywistością. Zdecydowana większość 2-3 warstwy, proste 1. W tym oczywiście jeśli potrzeba, dodatkowe BSDF w danej warstiwie. Chyba tak jak ze wszystkim, jak coś nie wychodzi i łatamy temat dodając nowe elementy na potęgę, to znaczy, że trzeba wrócić do punktu wyjścia i poszukać innej drogi :)

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów