Skocz do zawartości

[architektura wnętrz] sypialnia


SansSerif

Rekomendowane odpowiedzi

projekt: architektura wnętrz

architekci: adam kraszewski, anna kochman

lokalizacja: warszawa, piaseczno

klient: prywatny

etap: koncepcja

 

Projekt architektury wnętrz pomieszczenia sypialni. To część większego projektu domu jednorodzinnego. Łazienka przy sypialni była prezentowana juz wcześniej.

 

.

.

.

architektura_wnetrz_34_01.jpg

.

.

.

architektura_wnetrz_34_02.jpg

.

.

.

architektura_wnetrz_34_03.jpg

.

.

.

architektura_wnetrz_34_04.jpg

.

.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

to cos pod oknem na ostatnim renderze co wyglada jak stolik ciut stylem odbiega od tej nowoczesnosci i prostoty / zastanawiam sie nad tym jak mocno oswietla wieczorem swiatlo z sufitu - chyba ze ktos lubi polmrok / dywanik wyglada jakby byl z piasku / lozko lewituje ( widac w odbiciu lustrzanym ) / ciakawe jak sie siedzi na takim drucianym fotelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te cudne ajzole na drzwiach to pochwyty czy klamki ? grzejnik bomba ! PS. mam wrażenie że wszędzie używasz tego samego systemu oświetlenia w tych kanałach w suficie (pomysł jest świetny bo świetnie maskuje lampiony)... nowy rok może czas na jakieś zmiany :D ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajna wizualizacja, szkoda ze to przejscie do garderoby to drzwi :/ jak zobaczylem pierwszy raz pomyslalem ze fajny pomysl z taką ścianą (tzn pod kątem, a za nią przejscie do garderoby) - klamka psuje efekt imo (ale i tak pomysł fajny) - za duuuuze lustro w sypialini dałbym ci 5 gwiazdek :D

 

damn jak przeczytalem komentaze to znalazlem grzejnik wreszcie na wizualizacji, bardzo fajny pomysł - z takim "zamaskowaniem", heh niby na widoku a bardziej przypomina dekoracje scienną niż element czysto utylitarny - bardzo dobry pomysł

 

jedyne co mi się (osobiście) nie podoba, to sufit, przypomina przez tą szparę troche hangar (tak mi się przynajmniej na pierwszy rzut oka pomyślało) - no ale nie jestem architektem wiec moze to i fajne jest

 

a i szybkie pytanie: jakie ustawienia renderera (chodzi mi o kamerę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest na dwóch ostatnich ujęciach na ścianie po lewej stronie? Jakiś schowko-szafka?

To grzejnik.

 

to cos pod oknem na ostatnim renderze co wyglada jak stolik ciut stylem odbiega od tej nowoczesnosci i prostoty / zastanawiam sie nad tym jak mocno oswietla wieczorem swiatlo z sufitu - chyba ze ktos lubi polmrok / dywanik wyglada jakby byl z piasku / lozko lewituje ( widac w odbiciu lustrzanym ) / ciakawe jak sie siedzi na takim drucianym fotelu

Mebel to stylizowana chińska toaletka. Taki bibelot przełamujący trochę tą nowoczesność. Oświetlenie bedzie nastrojowe bo sypialnia służy do odpoczynku i innych rozrywek :) Łóżko lewituje bo taki był zamysł.

 

te cudne ajzole na drzwiach to pochwyty czy klamki ? grzejnik bomba ! PS. mam wrażenie że wszędzie używasz tego samego systemu oświetlenia w tych kanałach w suficie (pomysł jest świetny bo świetnie maskuje lampiony)... nowy rok może czas na jakieś zmiany ?

Na drzwiach są klamki. Rozwiązanie oświetlenia, akurat w tym projekcie, technicznie jest innowacyjne. To nowość ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzejnik znacznie lepiej wyglądałby na gładkiej ścianie niż w niszy. zastosowane klamki dosyć słabo się komponują z pokryciem ściany/drzwi. troche mnie też męczy kolor sufitu... reszta świetna, zwłaszcza fotel viccarbe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sie jeszcze zastanawialem nad 2 rzeczami - lustro widze opiera sie pod katem - sam sobie juz odpowiedzialem bo mi odbicie krzywe nie pasowalo ... a teraz sufit ---> czy sufit podwieszany przy scianie z oknem dochodzi do konca czy jest jakas przewa do wlasciwego sufitu ? mysle ze jest przerwa bo te firanki i zaslony tjby wisialy wyzej .

ogolnie lubie taki design i trafiasz do mnie kazda praca w 100% , szkoda ze nie moge takich rzeczy zawsze projektowac ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

….Fajne:) urządzenie od klimatyzacji raczej bym schował w sufit teraz wygada jak w hotelu tureckim 3 gwiazdkowym:) chyba ze to nie jest to, więc sory. Bardzo fajnie, że wł./wył montowane są montowane na wysokości ok. 65cm.od podłogi, jest to naprawdę funkcjonalne.(Bynajmniej ja tak uważam), czego o wyrku już nie można powiedzieć, obicie piszczeli murowane, ale czego się nie robi by wyglądało hehe. Ad Hoc nie podlega dyskusji mistrzowski..Ale czy tam się odnajduje.. Lustra w sypialni szybko się nudzą;)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche przez ta kamere(fov) nie bardzo mozna wyczuc wielkosci pomieszczenia. na pierwszym renderze, mam wrazenie jakby ta sypialnia miala 100m^2.

 

ale domyslam sie ze nic nie jest robione bez przyczyny w Twoich pracach

 

rspct :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i szybkie pytanie: jakie ustawienia renderera (chodzi mi o kamerę)

vray physical cam, coś koło 15mm fov standardowej.

 

 

grzejnik znacznie lepiej wyglądałby na gładkiej ścianie niż w niszy. zastosowane klamki dosyć słabo się komponują z pokryciem ściany/drzwi. troche mnie też męczy kolor sufitu... reszta świetna, zwłaszcza fotel viccarbe.

Grzejniki to temat dyskusyjny i jeszcze nad tym pracujemy. Przy większym oknie musi być w niszy by nie wchodzić w światło jego otworu.

Z klamkami nie przesadzajmy. To i tak sukces że udało się stworzyć kwadratowe podziały tapicerki które pasują do szerokości drzwi, układu funkcjonalnego pomieszczeń i ich wysokości.

A z męczącym kolorem sufitu to już nie rozumiem :)

 

 

Projekt fajny.

Pytanie:

- Jak się czyści takie obicie na ścianie- bo rozumiem, że jest ono nie do zdjecia...

Tylko odkurzaczem.

 

tak sie jeszcze zastanawialem nad 2 rzeczami - lustro widze opiera sie pod katem - sam sobie juz odpowiedzialem bo mi odbicie krzywe nie pasowalo ... a teraz sufit ---> czy sufit podwieszany przy scianie z oknem dochodzi do konca czy jest jakas przewa do wlasciwego sufitu ? mysle ze jest przerwa bo te firanki i zaslony tjby wisialy wyzej .

ogolnie lubie taki design i trafiasz do mnie kazda praca w 100% , szkoda ze nie moge takich rzeczy zawsze projektowac ;/

Tak, dokładnie. Pomiędzy sufitem podwieszanym a nadprożem okna jest przerwa.

 

 

….Fajne:) urządzenie od klimatyzacji raczej bym schował w sufit teraz wygada jak w hotelu tureckim 3 gwiazdkowym:) chyba ze to nie jest to, więc sory. Bardzo fajnie, że wł./wył montowane są montowane na wysokości ok. 65cm.od podłogi, jest to naprawdę funkcjonalne.(Bynajmniej ja tak uważam), czego o wyrku już nie można powiedzieć, obicie piszczeli murowane, ale czego się nie robi by wyglądało hehe. Ad Hoc nie podlega dyskusji mistrzowski..Ale czy tam się odnajduje.. Lustra w sypialni szybko się nudzą;)

 

Pozdrawiam.

Klimę też bym schował gdyby koszty nie grały roli.

Włączniki są 75cm w zwyż. 65cm nawet przy niskich mieszkańcach byłoby zbyt nisko.

Z łóżkiem mam podobne przemyślenia, ale funkcjonalnie to kwestia indywidualnych upodobań a wizualnie sam "materac" miał nieciekawe proporcje względem tak podłużnego pomieszczenia.

 

 

Nic na to nie poradzę . Ściana obita poduchami zawsze kojarzy mi się z widokiem izolatki w wiadomym miejscu. Reszta świetna.

Moi klienci nie mają tak nieprzyjemnych doświadczeń więc brak im takich skojarzeń ;)

 

 

A można się dowiedzieć jaki jest stosunek długości do szerokości tego pomieszczenia?

726 x 330 cm, 23,95 m2.

 

 

A ja mam pytanie czy ta "miekka" sciana byla modelowana, czy to jakis bump. I jak cos takiego zrobic w maxie/vrayu?

To model. Oddzielne elementy układane w całość. Tak jak w rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) A z męczącym kolorem sufitu to już nie rozumiem :) (...)

 

poprostu myśle, że lepiej wyglądałby w kolorze białym, co potwierdzają wizualizacje łazienki w twoim poprzednim poście. na nowych obrazkach w łazience masz już brąz na suficie. no ale to oczywiście kwestia gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł ze stojącymi lustrami jest ciekawy ... ale wydaje mi się "Sztuką dla sztuki" i może to sprawiać wrażenie że robotnicy uciekli przed ukończeniem prac.

Klima faktycznie razi ... może dodać jakąś zabudowę ?

Dywan powinien jednak kontrastować z podłogą, odrobinę zmniejszyłby to pomieszczenie ale dodałby chyba lepszego efektu podkreślając miejsce centralne - łóżko.

Sama koncepcja = REWELACJA

Szczególnie podoba mi się to obicie + pomysłowo ukryte drzwi.

 

Może to będzie brutalne ... ale to jest chyba jedyne zaprojektowane przez Ciebie pomieszczenie w którym poziom hałasu i echa będzie w przyzwoitej normie.

Zauważyłem że w ogóle nie zwracasz uwagi na AKUSTYKĘ pomieszczeń :-/

 

Robiłeś już jakieś wizualizacje/rendery wyglądu pomieszczenia nocą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten projekt szczegolnie zwrocil moja uwage. Gdzies go wczesniej widzialam. Troche musialam pokopac ;) . Twoj projekt zyje jeszcze w innej szufladzie internetowej. Ta szufladka zawiera inne spojrzenie na to co robisz. Zatytuowana jest jak tytul hymnu ku czci architekta ;) : "projektant sobie - a ja sobie :)"

http://fotoforum.gazeta.pl/72,2,35,68447689,68447689,0,2.html?v=2

http://fotoforum.gazeta.pl/72,2,35,76049525,76049566,0,2.html?v=2

Czy jestes zadowolony z efektu koncowego? Bardzo mnie ciekawi, jak rozwiazaliscie kwestie materialu na sciane w sypialni. Mozna gdzies zobaczyc zdjecia? :)

Mam nadzieje, ze z gipsu tego nie ulepiono ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten projekt szczegolnie zwrocil moja uwage. Gdzies go wczesniej widzialam. Troche musialam pokopac ;) . Twoj projekt zyje jeszcze w innej szufladzie internetowej. Ta szufladka zawiera inne spojrzenie na to co robisz. Zatytuowana jest jak tytul hymnu ku czci architekta ;) : "projektant sobie - a ja sobie :)"

http://fotoforum.gazeta.pl/72,2,35,68447689,68447689,0,2.html?v=2

http://fotoforum.gazeta.pl/72,2,35,76049525,76049566,0,2.html?v=2

Czy jestes zadowolony z efektu koncowego? Bardzo mnie ciekawi, jak rozwiazaliscie kwestie materialu na sciane w sypialni. Mozna gdzies zobaczyc zdjecia? :)

Mam nadzieje, ze z gipsu tego nie ulepiono ;D

Cześć Beata. Wiele lat minęło. Zajęłaś się architekturą? Odezwij się czasem na maila.

 

W Twoich linkach ktoś publikuje moje projekty jako inspirację. Ta pani nie jest moją klientką.

 

Generalnie wydaje mi się że moje projekty są nudnie praktyczne. Nie sypię pomysłami z rękawa bez przeanalizowania potrzeb funkcjonalnych i estetycznych klienta oraz możliwości wykonawczych. Częściej to ja muszę namawiać do bardziej praktycznych rozwiązań klienta który za wszelką cenę chce mieć "ładniej" czy "ciekawiej". Projekty wnętrz mieszkalnych dla klientów indywidualnych nie są uniwersalne.

 

Ściana jest tapicerowana. To patent stosowany od wieków. Rozwiązań tapicerskich jest klika. To jest najtańsze i naprostsze. Każdy moduł jest odzielnym elementem (MDF+pianka+pokrycie).

Uprzedzając pytania, nie, nie jest to rozwiązanie niezniszczalne, tak jak wszystkie inne materiały wykończeniowe z wyjatkiem granitu :P

 

Tu zdjęcie realizacji takiej ściany w innym projekcie. Tapicerka z Alcantary.

dscf2080.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Beata. Wiele lat minęło. Zajęłaś się architekturą? Odezwij się czasem na maila.

 

____ Nie, nie zajmuje sie. Bialy skutecznie mnie do tego zniechecil. Juz po 2 roku wiedzialam , ze to nie dla mnie. Wlasciwie to nie wiem dlaczego ciagnelam to przez 5lat.

 

W Twoich linkach ktoś publikuje moje projekty jako inspirację. Ta pani nie jest moją klientką.

 

Generalnie wydaje mi się że moje projekty są nudnie praktyczne. Nie sypię pomysłami z rękawa bez przeanalizowania potrzeb funkcjonalnych i estetycznych klienta oraz możliwości wykonawczych. Częściej to ja muszę namawiać do bardziej praktycznych rozwiązań klienta który za wszelką cenę chce mieć "ładniej" czy "ciekawiej". Projekty wnętrz mieszkalnych dla klientów indywidualnych nie są uniwersalne.

 

__ Nudnie praktyczne? Mi najbardziej podoba sie Twoj projekt lustrzanej lazienki, ktora ani praktyczna, ani przede wszystkim nudna;) Nie praktyczna, bo za duzo czasu bym w niej spedzala, nie nudna, bo zawsze w niej tlum.

 

Ściana jest tapicerowana. To patent stosowany od wieków. Rozwiązań tapicerskich jest klika. To jest najtańsze i naprostsze. Każdy moduł jest odzielnym elementem (MDF+pianka+pokrycie).

Uprzedzając pytania, nie, nie jest to rozwiązanie niezniszczalne, tak jak wszystkie inne materiały wykończeniowe z wyjatkiem granitu :P

 

___Ja bym powiedziala, ze lacznie z granitem. ;P To znaczy w porownaniu z tym co sie teraz produkuje, to granit wypada genialnie.

 

Tu zdjęcie realizacji takiej ściany w innym projekcie. Tapicerka z Alcanta

 

___idealne miejsce dla glosnych ludzi. Np muzykow :)

"Projekty wnętrz mieszkalnych dla klientów indywidualnych nie są uniwersalne."

____Za komuny i w Stanach twierdza inaczej (mam oczywiscie na mysli klientele supermarketow:) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności